Ремені профіля HTD 8M призначенні для систем з частотою обертання до 20 000 об/хв. і навантажувальною здатністю до 1000 Квт. Даний профіль ременя має полукруглу форму зуба, що забезпечує плавну і тиху роботу ременя в шківах.

Зубчасті ремені профілю STD  призначенні для роботи в силових приводах промислового обладнання.  Даний профіль ременя має скошену форму зуба, що забезпечує міцне зчеплення із  зубчастими шківами і рівномірний розподіл навантаження. Зубчасті ремені профілю STD  стійкі до впливу нафтопродуктів, жирів, ультрафіолетового випроміннювання. Діапазон робочих температур від -40 С до +90 С.

Одним з найміцніщих  зубчастих ременів, які зараз представленні на ринку  є поліуретанові зубчасті ремені з вуглеводним кордом американської фірми Gates серії Poly Chain GT Carbon.  Дані зубчасті ремені передають великий крутний момент і на відмінну від  ланцюгів забезпечують тиху роботу приводу. Зубчасті поліклинові ремені серії Poly Chain GT Carbon не потребують обслуговування, завдяки синхронній передачі крутного моменту забезпечують економію електроенергії. Працюють в діапазоні температур -54С до +85С. Привідні зубчасті ремені  фірми Gates Poly Chain CT Carbon є чудовою альтернативою ланцюговим передачам і редукторам. Дана серія зубчастих ременів передає   на 25% більшу потужність ніж ремені попередньої серії Poly Chain GT 2 .

Зубчасті ремені широко застосовуються в промисловому обладнанні (шахти, будівництво, харчова промисловість, деревообробна ,текстильна, целюлозно-паперова), транспортному обладнанні, сільськогосподарській техніці, обробних станках.

Крім закордонних зубчастих ременів, на ринку зустрічаються також ремені білоруського виробництва (Білорусьрезинотехніка) - збірні резинові зубчасті ремені, (ТУ BY 700069297.073 - 2009) . Дані зубчасті ремені складаються із несучого слою на основі металокорду, резини і тканинного покриття на зубчастій поверхні звулканізованих в один виріб. Профіль зуба трапецевидний, у ременів СБ 4-75-50 і СБ 5-80-50 можливий тож полукруглий профіль.. Приклад  позначення збірних ременів: СБ-7-112-80; , де 7- модуль; 112 -число зубів; 80 - ширина в мм. Ремені привідні зубчасті , безкінечні, з трацепевидним профілем призначенні для приводів промислового обладнання (металорізальних станків і полуавтоматів, побутових та промислових машин, кінопроекторів, перемоточних станків). Ремені збірні (СБ) працюють в робочому середовищі від -30С до +60С і в умовах помірного клімату. 

Ремені литі (ЛР)  і  литі поліуретанові (ЛПУ) працюють в робочому середовищі від -25С до +60С в умовах помірного клімату. Ремені виготовляються двох видів: Литі із  резини або поліуретану мз довжиною  до 700 мм, в модулі  1;1,5; 2;3. Збірні виготовляються в довжині від 314 мм. до 3016 мм., в модулях 1; 1,5; 2; 3; 4; 5; 7; 10. Варто відмітити, що плоскозубчасті ремені типу СБ і ЛР не є замінимими із зубчастими ременями виготовленними відповідно до ISO (тобто з дюймовими ременями MXL, XL, L, H, XH, а також з метричними ременями Т, АТ, HTD, RPP).  Для переходу від використання плоскозубчастих  ременів до зубчастих необхідна заміна шківів.