Що потрібно знати для коректного підбору підшипників? Ідеальний варіант - це коли клієнт знає маркування підшипника.Маркування можна списати із  старого підшипника. Маркування слід шукати на зовнішній обоймі підшипника.

Якщо нема ніяких  надписів, тоді треба підбирати по розмірах підшипника.

Для підбору слід знати:

1) Зовнішній діаметр підшипника;

2) Внутрішній діаметр підшипника;

3) Ширина (висота) підшипника;

4) Тип підшипника;

5) Умови при яких має  працювати підшипник;

6) Відкритий чи закритий (металічне чи резинове ущільнення);

7) Зазор підшипника (нормальний, С2, С3, С4 чи специфічний);

Навантаження.

Номінальна вантажопідйомність - визначається, як постійне навантаження на підшипник з не рухомим зовнішнім кільцем, яке може витримувати внутрішнє кільце при номінальній довговічності, яка складає  один міліон оборотів.

Підшипники поділяються залежно від здатності витримувати навантаження, яке діє на них.

Існує  осьове , радіальне і комбіноване навантаження.

Комбіноване навантаження складається  з  радіального і осьового, які діють одночасно.

Здатність підшипника  нести осьове навантаження оприділяється величиною кута контакту А. Чим більший кут контакту, тим даний підшипник придатний для сприйняття осьових навантажень.

Якщо осьова складова комбінованого навантаження велика, то для її  сприйняття може бути використаний додатковий підшипник. Крім упорних підшипників цю функцію можуть виконувати радіальні підшипники з  чотириточковим контактом. В такому випадку, щоб підшипник сприймав тільки осьове навантаження його внутрішнє кільце повинно бути встановленно в корпус із  радіальним зазором.

Підшипники бувають з конічним і циліндричним отвором.

Підшипники з  циліндричним отвором  простіші  в монтажі  і демонтажі, особливо, якщо для обох кілець  потрібна посадка з натягом. Розбірні підшипники краще використовувати в тих випадках коли відбувається часто монтаж, демонтаж , тобто кільце з комплектом  тіл кочення і сепаратором може встановлюватися окремо від другого кільця. Це відноситься до шарикопідшипників з  чотириточковим контактом, циліндричним, ігольчастим і конічним , упорним роликопідшипникам.

Підшипнки з конічною посадкою можуть встановлюються на онічних шийках валів, або на циліндричних посадочних місцях на валах при допомозі закріплюючої чи стяжної або ступінчастої втулки.

Найбільш відомими світовими брендами є SKF i INA FAG.

Залежно від сфери використання підшипники мають свої особливості.

Підшипники для електродвигунів.

1) Однією з головних умов використання підшипника в електродвигунах має  бути надійність підшипника.

2) Важливою умовою даного підшипника є  шумність.

INA FAG  випустила серію  підшипників для електродвигунів генерації  С